دانشنامه فرزند

بهترین حالت خوابیدن در بارداری به چه صورت می باشد؟
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۷ ساله هستم. قدم ۱۶۶سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 82 کیلوگرم بوده و اکنون ۸۷ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۶ شهریور بوده. آسپرین و لووکسین و کلسیم و یدوفولیک استفاده می کنم. سال قبل یک سقط هفته هفت داشتم که قلبش ایستاد. هفته بیست بارداری هستم نحوه خوابیدن درست رو می خواستم بدونم، و اینکه وقت خواب به پهلو می خوابم بعد چند لحظه پهلوم و استخون هاش درد میگیره مجبورم به پهلو دیگه بچرخم منتهی خیلی یواش تغییر حالت می دم میخواستم بدونم این درد استخوانو پهلو آیا طبیعی هست؟ و اینکه برای تغییر حالت در این سن بارداری نیاز به بلند شدن نشستن و تغییر حالت از چپ به راست هست یا خیر؟

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

درد لگن در هفته 18 به بعد تا حدی که قابل تحمل هست طبیعیه و به دلیل بزرگ شدن رحم و تحت کشش قرار گرفتن رباطهای رحمی است. برای خوابیدن بهترین وضعیت خوابیدن به پهلو است خصوصا پهلو چپ که خونرسانی به جنین را بیشتر میکند. فروشگاههای لوازم طبی تشکهای مخصوص به بارداری دارند که بسیار کمک کننده است. اما خودتان در خانه میتوانید یک بالشت زمان خواب بین پاها و یکی بین دستها قرار بدید تا فاصله استخوانهای لگنی حفظ شود. این کار بسیار به کم شدن دردها کمک میکند. برای پهلو به پهلو شدن هم توصیه میشود که زمانی که میخواهید بچرخید حتما بنشینید و آرام بچرخید و دوباره بخوابید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «خواب» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...