دانشنامه فرزند

علت انقباض عضلات رحم هنگام نزدیکی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من دو ماهی هست که عقد کردم ولی رابطه جنسی دخولی نداشتم در واقع دو، سه باری همسرم میخواسته از جلو نزدیکی کنه بخاطر شدت درد من نتونستم ادامه بدم از ژل و ... هم استفاده کردم اما جوریه که عضلاتم ناگهانی منقبض میشه و اصلا آلتش وارد نمیشه. به نظر شما من آلتم مشکلی داره؟ باید به پزشک مراجعه کنم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، احتمالا شما با مشکلی به نام واژینیسموس مواجه هستید که انقباض عضلات بدلیل ترس ناخودآگاه و یا باورهای ذهنی غلط و ... باعث ایجاد درد شدید شده و مانع از دخول می گردد. در قدم اول به پزشک برای بررسی نوع پرده بکارت مراجعه کنید. اگر مشکلی در پرده نبود احتمال واژینیسموس تقویت شده که باید برای تشخیص قطعی و درمان که شامل مجموعه درمان های رفتاری و تمرینات دو نفره بین شما و همسرتان است به سکس تراپیست مراجعه کنید. سکس تراپیست باید حتما معتبر باشد به هر فردی مراجعه نکنید. دکتر خویی (خانم) و دکتر اوحدی از جمله افراد متبحر و مورد تایید هستند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...