دانشنامه فرزند

اگر احتمال بارداری وجود نداشته باشد علت عدم قاعدگی چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۳ ساله و با وزن ۸۰ کیلو. بعد از آخرین زایمان که سال ۸۴ بود اقدام به بارداری مجدد کردم. تیروئید کم کار دارم و قرص استفاده میکنم. آخرین پریودی من در ۲۰ دی ماه بود و این ماه هنوز نشدم یعنی سه روز گذشته البته همون روز بیستم آزمایش خون دادم و جواب منفی بود. آیا امکان بارداری دارم یعنی ممکنه که باردار باشم یا خیر؟ در ضمن ماه گذشته قرص متفورمین استفاده کردم. در طی این چند سال به صورت منظم عادت ماهیانه میشدم و سر موقع نه کیست و نه عفونت زنانه ای نداشتم،به نظر شما چه کار کنم؟ بیستم به بیستم هر ماه میشه سی روزه برای بارداری دوم میخوام اقدام کنم.

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

به دلیل منفی بودن تست، احتمال بارداری خیلی کم هست پس تا 7 روز عقب انداختن فرصت پریود شدن دارید. اگر در این 7 روز پریود نشدید یک بار دیگر آزمایش خون بدهید و در صورتی که باز هم منفی بود میتوانید با در دست داشتن جواب به پزشک یا ماما مراجعه کنید تا دارو جهت پریود شدن تجویز کنند. برای باردار شدن باید در زمانهایی که تخمک گذاری انجام میشود نزدیکی داشته باشید. زمان تخمک گذاری شما از روز 13 الی 19 سیکل است (روز اول پریود اولین روز سیکل محسوب میشود) در این روزها یک شب در میان نزدیکی داشته باشید احتمال رخ دادن بارداری زیاد میشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...