راهکاری برای درمان میگرن در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 30 ساله هستم. قدم 156 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری 60 کیلوگرم بوده و اکنون 59 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در 6 مهر ماه بوده. داروهای مصرفی من فولیک اسید و pregnancy و مبورین برای التهاب روده است، و این اولین بارداری من است هیچ سقطی هم نداشته ام. من الان 16 هفته هستم و از روزی که وارد 4 ماهگی شدم مدام سردرد شدید دارم و دکترم هم فقط قرص pregnancy و فولیک اسید داده. دو هفته است سردرد شدید دارم که توی خواب میاد سراغم. نوبت بعدیه من پیش دکترم یک ماهه دیگه است لطفا بگید برایه سردردام چیکار کنم؟ من میگرن هم دارم ولی فکر نمیکنم این سردردا مربوط به میگرنم باشه.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

افرادی که سابقه میگرن دارند ممکن است در دوران بارداری آن را به صورت شدیدتر تجربه کنند بهتر است عوامل آغاز کننده سردردتان را شنایایی و از آن دوری کنید. کمپرس گرم و سرد ناحیه سر، ماساژ سر، استراحت در اطاق تاریک، ورزش، تغذیه مناسب، حمام آب گرم می تواند به کنترل سردرد کمک کند. اگر سردرد با تاری دید و دوبینی و تهوع و استفراغ و درد سر دل همراه شد حتما به پزشک مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان