دانشنامه فرزند

علت گریه کودک 2 ساله در زمان صحبت کردن مادرش با دیگران

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با سلام، دخترم 2.5 سالشه هر وقت که دارم با مادر یا بقیه افراد خانوادمون صحبت میکنم، جیغ و یا صداهایی از خودش در میاره، که جلب توجه کنه و ما سکوت کنیم خیلی بیش از حد داد و بیداد و جلب توجه میکنه که همگی آروم باشید و حرف نزنید. به نظرتون چه مشکلی داره؟ تک فرزنده و از سه یا چهار ماهگی اش که شیر میخورد، حین شیر خوردن که من با کسی حرف میزدم جیغ و گریه میکرد، تا سکوت میکردم آروم میشد. خیلی زیاد به خودم وابسته هست که خودمم اذیت میشم.

پاسخ کارشناس:

مهسا صالح‌نجفی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

با سلام و عرض ادب، مشکل فرزند شما این است که از بی توجهی رنج می برد و دوست دارد مورد توجه شما قرار بگیرد. شاید شما تمامی نیازهای فرزندتان را برآورده می کنید ولی نیاز توجهی که لازم دارد را برآورده نمی کنید. لازم است زمان هایی را به فرزندتان اختصاص بدهید و کارهای مشترکی با او انجام دهید. قصه گویی، بازی و ... تا بچه شما به اندازه کافی احساس کند که ارزشمند است و شما برای او وقت می گذارید. از سوی دیگر زمانی که برای جلب توجه گریه و داد و بیداد می کند کوچکترین توجهی به او نکنید تا متوجه شود که با گریه و داد و بیداد نمی تواند توجه شما را به خود جلب کند. رفتارهای ملایم و مناسب او را تحسین کنید و در برابر گریه و داد و بیداد کوچکترین توجهی نشان ندهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...