دانشنامه فرزند

اگر کیت تخمک گذاری هیچ روزی مثبت نشد چکار کنیم؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 سالمه، 2 جلوگیری طبیعی داشتم، ماه سوم اقدامم از روز 11 پریود از کیت تخمک گذاری استفاده کردم، تا روز 14 خط بالا پررنگ بود. روز 14 و 15 خط بالا پر رنگ و پایین کم رنگ شد. روز 16 خط پایین خیلی کم رنگ تر شد. می شه لطفا راهنمایی کنید روز تخمک گذاری من کی بوده آخه هیچ روزی هر دو خط پر رنگ نشد. نکنه تخمک گذاری ندارم؟ خیلی نگرانم

پاسخ کارشناس:

سمیرا امیدوارخرم (کارشناس مامایی):

نیازی به کیت تخمک گذاری نیست الکی به خودتان استرس وارد نکنید، از روز ۱۲ سیکلتان تا ۱۸یک شب در میان نزدیکی داشته باشید به خصوص ۱۴، ۱۶، ۱۸حتما اقدام کنید، این که کیت یک خطش پر رنگ هست یک خطش کم رنگ یعنی تخمک گذاری دارید. نگران نباشید اگر این ماه با این روشی که گفتم اقدام کردید باردار نشدید. قرص کلومیفن از روز پنجم سیکل تا نهم ۵ شب، شبی یک عدد مصرف کنید این قرص موجب می شود تخمک آزاد کنید و زود باردار می شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...