دانشنامه فرزند

دلیل ترشحات زیاد و سوزش در هفته بیست و هفتم بارداری چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 34 ساله هستم، قدم 154 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 68 کیلوگرم بوده و اکنون 76 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 25 تیر 95 بوده. از فیفول استفاده می کنم. 1 دختر دارم که طبیعی زایمان کردم. ترشحات رحمی زیادی دارم و روزی 4 تا 5 پد عوض میکنم، راه حلی برای کم شدنش هست بهم بگین؟ کمی سوزش در لبه های رحم که بعضی وقت ها قطع میشه و بعضی وقت ها یه کمی میسوزه، بیشتر وقتی که با ترشحات خیس میشه ، ولی خدا رو شکر خارش ندارم.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

ترشحات کم، گاهی اوقات اگر همراه سوزش و خارش نباشد، مشکلی نیست اما اینکه شما فرمودین نشانه عفونت، یا حتی ممکنه سوراخ شدن کیسه آب باشد، باید ابتدا معاینه بالین انجام شود، بعد هم سونوگرافی جهت بررسی میزان مایع آمنیوتیک. تا صورت لزوم درمان انجام شود. باید قرص آهن و مولتی ویتامین مصرف کنید و استراحت کافی داشته باشید.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه دوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...