دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

دخترم شش سالشه امسال باید بره کلاس اول. هوشش هم خوبه بد نیست. ولی زیاد حوصلش نمیشه بشینه و درس بخونه باید چیکار کنم؟ بچه اوله. پسرم هم 7 ماهشه. از 4 سالگی مهد بوده، تمرکزش بعضی موقع ها خوبه ولی کلا بازیگوشه.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

زود خسته شدن و بی حوصلگی کودک دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. - رژیم غذایی او را بررسی کنید و از دریافت مقدار کافی ویتامین، کالری و پروتئین مطمئن شوید. - ساعتی را به تحرک و ورزش او اختصاص دهید. ورزش های گروهی از احساس خستگی روزانه او می کاهد. - خود الگوی خوبی برای نشاط و شادابی باشید و مدام از خستگی و بی حوصلگی شکایت نکنید. - میزان خواب او را تنظیم کنید. - لحظات آموزش را خوشایند کنید و تلاش هایش را مورد تشویق قرار دهید. با رعایت توصیه های بالا اگر مشکل همچنان ادامه داشت سعی کنید بفهمید چرا کودک نسبت به آموزش بی انگیزه است. - آیا نسبت به هر نوع آموزشی زود خسته می شود یا فقط با موضوعات خاصی خسته می شود؟ - موضوع را می فهمد یا نه؟ - همیشه نسبت به آموزش این طور است یا فقط گاهی؟ - آیا حواسش زود پرت می شود و نمی تواند تمرکز کند؟ - آیا یک جا نشستن برایش سخت است و می خواهد ورجه وورجه کند؟ اگر نسبت به هر آموزشی این طور است یا نمی فهمد یا تمرکز ندارد و نمی تواند بنشیند حتما از کمک مشاور بهره بگیرید تا با دادن تمرین ها و راهنمایی های دقیق، کاستی های او را جبران کنید و از مشکلات احتمالی آینده بکاهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مدرسه» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان