دانشنامه فرزند

ضرورت انجام تست غربالگری اول

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

امروز هفته ۱۴ بارداری هستم که پیش ماما رفتم. که برام آزمایش غربالگری نوشته که شامل آزمایش خون و سونوگرافی نوشته. چون روز قبل رفته بودم سونوگرافی همه چی نرمال بود اما nt و nb در سونوگرافی نوشته نشده بود. همسرم می گه برو آزمایش خون رو انجام بده ولی آزمایش سونو رو انجام نده چون از تاریخش گذشته. می گه سونو رو بزار قبل هفته ۲۰ انجام میدیم. لطفا نظر شما رو هم می خواستم، در ضمن این آزمایشات برای غربالگری اولم نوشته شده. می شه به خاطر هزینه هاش یک هفته دیرتر انجام بدم که غربالگری سه ماه دوم حساب بشه؟ تو سونو هفته ۱۴ همه چی نرمال بوده.

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

آزمایش خون را حتما انجام دهید، nt در غربالگری دوم قید نمی شود و سونوگرافی آنومالی را در 18 هفته انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...