دانشنامه فرزند

آیا وجود لخته خون پشت جفت در هفته نهم بارداری خطرناک است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 26 ساله هستم، قدم 168 وزن پیش از بارداری 70 کیلوگرم بوده و الان 75 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 15 آبان بوده. داروهای مصرفی من عبارتند از قرص اسید فولیک و شیاف پروژسترون بخاطر هماتوم. بارداری قبلی من سه سال و دو ماه پیش بوده که دخترم الان دقیقا سه سال و دو ماهه هستش و سزارین شدم بخاطر درشت بودن بچه. واسه دخترم اصلا اینطور نبودم خیلی گشنمه ی سره باید یه چیزی بخورم بزاق دهانم هم که خیلی زیاد شده بابت این هماتوم هم نگرانم که توی سونوگرافی گفتن که یه لخته خون پشت جفت بچه هستش، اشتهای زیادم و بزاق دهانم و هماتوم رو چیکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

حدودا 9 هفته میباشید. نگران هماتوم پشت جفتی نباشید چون کم کم که رحم سایزش بزرگ میشود جفت بالاتر رفته و هماتوم کوچکتر خواهد شد. همان شیاف پروژسترون را هر شب مصرف نمایید و استراحتتان را بیشتر کنید و نزدیکی نداشته باشید. افزایش بزاق دهان در دوران بارداری امری طبیعی تلقی میشود و درمورد افزایش اشتها می توانید از مواد غذایی کم کالری مانند خوردن میوه جات و سبزیجات و شیر و مغزها که چاق کننده هم نمی باشند استفاده نمایید و وعده های غذایی را بیشتر کرده و باحجم زیاد میل ننمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه اول» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...