دانشنامه فرزند

تشخیص نوع کیست با سونوگرافی شکم و لگن

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

متاهل هستم و ۲۳ سالمه. پارسال جراحی روده کردم، ۵ ماهی درگیره این بیماری بودم، ۲ ماه کلوستومی بودم. بعد از اون پریودی من کاملا بهم ریخت، و درد شدیدی زیر شکمم سمته راست و استخون پای راستم داشتم، دکتر رفتیم بعد از سونو گفتن کیست داری اما سمته چپه، علی رغم درد سمته راست، یه دوره ال دی استفاده کردم بهتر شدم، اما بعد از دو ماه دوباره دردم شروع شد، و این روند سه بار اتفاق افتاد، یعنی سه دوره ال دی استفاده کردم و کیست به سایز های کم داشتم، ریشه دار هم نبودن، آخرین بار دو ماهه قبل بود که دردم شروع شده بود، بدونه اینکه دکتر برم ال دی خوردم ۵ روز، ولی بعدش ترسیدم دیگه ادامه ندادم، دردم هم خیلی کم شده بود، بعد از یک هفته پریود شدم، بعد از پریودی دیگه درد نداشتم، یه وقتایی یه درده ریز میگیره اما مثل قبل نیست، پریودیم هم به نسبت تنظیم شد، ماه قبل ۹ شروع شد، این ماه ۱۱، به نست ماهایی که ۱۰ تا ۱۵ روز جلو عقب میشد الان تقریبا تنظیمه، به نظرتون این چیه؟ یک دوره طب سنتی هم رفتم، دکترش گفت من احتمال میدم کلیه باشه چون این درد ربطی به کیست نداره، یه دکترم گفته که عفونته این درد، مترو بهم داد، اما این درد عجیب تر از این حرفاست، این رو هم بهتون بگم که دکتره جراحم بعد از تموم شدنه طوله درمانم بهم گفت که احتمال بارداریت کم شده باید زودتر بچه دارشی، ولی من هنوز عروسی نکردم، این کیست و این درد عجیب واقعا اذیتم میکنه،

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

شما حتما باید سونوگرافی انجام بدید تا نوع کیستتون مشخص بشه و با توجه به اون دارو دریافت کنید. اگر مشکل از کیست تخمدان نبود سونوگرافی شکم و لگن انجام بدهید و سر خود دارو مصرف نکنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...