حرکت های جنین در هفته 25 بارداری چند بار در روز باید باشد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من هفته 25 هستم، حرکات بچه رو احساس می کنم ولی بعضی وقتا باید دستم رو شکمم بذارم تا احساسش کنم، می خواستم ببینم مشکلی پیش نمیاد؟ حرکات بچه در طول روز باید چند بار باشه؟ یعنی هر وقت حرکتشو احساس می کنم شاید 5 تا شاید هم بیشتر حرکت پیاپی احساس می کنم، این حرکات پیاپی چند بار باید در طول روز باشه؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

در طول روز باید حداقل بیست بار حرکت کند. و یا این که بعد از خوردن غذا به پهلوی چپ بخوابید و حرکاتشون رو بشمرید. در یک ساعت باید حداقل 4 بار تکون بخوره. البته رفته رفته تکون هاش بیشتر می شه.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه دوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان