دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ٣٤ سال دارم و فرزند ندارم. تمام آزمایشات مربوط به ژنتیک و ... و عکس رنگی رحم رو دادم و هیچ یک مشکلی رو نشون نداده است ولی با این وجود دکتر به من سونوگرافی سه بعدی داده است. امروز روز تخمک گذاری من بود و نزدیکی داشتیم و پس فردا وقت سونوگرافی سه بعدی من هست و من نگرانم در صورت بارداری احتمالی من، سونوگرافی آسیبی به نطفه در حال تشکیل بزند. از شما این سوال رو داشتم که سونوگرافی سه بعدی در زمان تخمک گذاری و با احتمال بارداری در همان زمان، آسیبی برای نطفه دارد یا خیر؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

سونوگرافی به خصوص چند بعدی به علت خطرات احتمالی حتما باید با مشورت پزشک و تشخیص ضرورت او انجام شود. شما می توانید قبل از انجام این سونوگرافی نگرانی خود را مطرح کنید تا در صورت وجود ضرورت، برای شما توضیح دهند و از نگرانی شما کاسته شود. همچنین مهارت پزشک نیز در این امر دخیل است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان