دانشنامه فرزند

احتمال بارداری هنگام رابطه جنسی از مقعد

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

قدم 153 سانتیمتر و وزنم 53 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 9.18 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 28 روزه است. قاعدگی من منظم و بعضی وقتا نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، قرص جلوگیری استفاده می کردم. ولی چند ماهه استفاده نمیکنم. داروهای مصرفی من عبارتند از، قرص جلوگیری که چند ماهه استفاده نمیکنم. قصد اقدام کردن نداشتیم. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: نداشتم. سوال من این است که دو شب پیش با شوهرم نزدیکی داشتم از مقعد، شوهرم با دستمال جلوی آب منی که داخل مقعدم بود رو گرفته بود که نیاد بیرون، چون زیاد بود. ولی با همون دستمال که پر از آب منی بود حواسش نبود واژن منو هم پاک کرد. در حین پاک کردن واژنم احساس کردم قسمتی از دستمال که پر از آب بود وارد واژنم شد و حس کردم منی وارد واژنم شده، ولی نمیدونم آیا کامل داخل شده یا نه. تا جایی که میدونم اون قسمت دستمال که پر از منی بود وارد واژنم شد. آیا احتمال بارداری وجود داره؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

با توجه به طول دوره سیکل تان که 28 روزه می باشد و با توجه به این که آخرین تاریخ قاعدگی تان 18 آذر بوده است و شما در روز 17 از سیکل تان رابطه مشکوک داشته اید و به گفته خودتان مدخل واژن با دستمال پر از مایع منی پاک شده، احتمال حرکت اسپرم به سمت واژن بوده و احتمال بارداری با درصد پایین می باشد که اگر باردار نشدن برای تان خیلی اهمیت دارد بهتر است از روش های اورژانسی از بارداری استفاده نمایید همین امروز، چون تا 72 ساعت فرصت دارید و می توانید از قرص لونژیل یک و نیم میلی گرم یک قرص فقط استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...