دانشنامه فرزند

لزوم آزمایشات غربالگری و ژنتیکی در ازدواج فامیلی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

میخواستم بدونم بین آزمایشات غربالگری و ژنتیکی فرق زیادی هست؟ یعنی آزمایشات غربالگری که انجام دادم آیا لازمه به متخصص ژنتیک هم مراجعه کنم چون با همسرم دختر عمو پسر عمو هستیم؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

آزمایش غربالگری و ژنتیک با هم متفاوت میباشد. اگر در خانواده شما یا همسرتان، بچه هایی با مشکلات ژنتیکی وجود داشته باشد باید قبل از باردار شدن و حین بارداری به متخصص ژنتیک مراجعه کنید. آزمایش غربالگری مربوط به تریزومی 21 و 13 و 18 میباشد با توجه به اینکه مربوط به ژنتیک هم میشود در صورت نرمال بودن غربالگری، نیازی به مراجعه به متخصص ژنتیک نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...