دانشنامه فرزند

آیا تماشای تلویزیون برای کودک 17 ماهه مضر است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام و خسته نباشید. بچه های من دوقلو هستن یک پسر و یک دختر. الان 17 ماهشونه. من دارم با بچه ها انگلیسی حرف میزنم توی خونه و کارتن های انگلیسی براشون میذارم واسه همین حدودا 3 ساعت اینا پای تلویزیون و مشغول دیدن این کارتن های آموزشی هستن. میخوام بدونم این مدت واسه تماشای تلویزیون مدت زیادیه؟

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

آموزش زبان دوم در کنار زبان اصلی برای کودکان زیر 3 سال، سن مناسبی است به شرطی که جنبه آموزش با زور و اجبار نداشته باشد و مثل زبان اصلی در گفتگوهای روزانه آن ها انجام شود. حتی تکرار یک کلمه و اصرار به ادای آن به کودک تان نباید صورت بگیرد. تماشای تلویزیون قبل از 2 سالگی اصلا توصیه نمی شود. چون درک منبع صدا از چیزی غیر از انسان برای کودک زیر 2 سال کمی نامانوس هست و برای بینایی آن ها هم ضرر رسان. اگر هم تماشای تلویزیون انجام شود باید شما کنارشان باشید و درباره تصاویر پخش شده و احساساتی که منتقل می شود با کودکان تان صحبت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بازی و اسباب بازی» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...