دانشنامه فرزند

علت لکه بینی پس از مثبت شدن بی بی چک چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۴ ساله هستم. قدم ۱۶۰ سانتیمتر است و وزنم۷۰ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۶ دی می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۲۸ روزه است. اما هر ماه به سه روز عقب می افتاد هنوز پریود نشدم و بی بی چک گذاشتم مثبت شد و بیش از ۴ بی بی چک گذاشتم مثبت شد، اما این ماه که سابقه نداشتم ۳ روز بعد از موعد پریودی پریود شدم و خونریزی کمتر از آن ماه و کمر درد هم دارم علتش چیه؟ یعنی من دیگه باردار نیستم.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

با احتمال بسیار بالا باردارید. در ابتدای بارداری بدلیل لانه گزینی جنین در رحم، دیواره رحمی ریزش کرده و منجر به خونریزی شده که حجم آن از همیشه کمتر است و مادران آن را با پریود خود اشتباه می گیرند. برای اطمینان یک نوبت تیتراژ بتا (آزمایش خون) انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه اول» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...