بوی بد واژن هنگام ریختن مایع منی در زمان نزدیکی برای بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۰ سالمه، وزنم ۷۰ کیلوگرم. تو ماه دوم برای اقدام به بارداری هستم. هیچ آزمایش و سونوگرافی نرفتم، عاری از عفونت هستم. سوال من اینه بعد از ریختن منی، واژن بوی بد می گیره دلیلش چی می تونه باشه؟ شستشو با محلول جوش شیرین با سرنگ برای پسر دار شدن مفیده؟ موجب ناقص شدن بچه نباشه؟ در هر بار نزدیکی باید شستشو داد یا نه؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

تغییر بو ممکنه طبیعی باشه، ولی اگر همراه این بو، خارش یا سوزش هم داشته باشید نشانه عفونته. برای پسر دار شدن هم شستشوی واژن با جوش شیرین، قبل از هر نزدیکی توصیه شده. تا الان که این روش مشکلی نداشته است. شما باید آزمایشات پیش از بارداری و سونوگرافی را حتما انجام بدهید و شبی یک عدد اسید فولیک تا سه ماه مصرف کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان