دانشنامه فرزند

خطرات آزمایش آمنیوسنتز در بارداری دوقلویی
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

بیست و نه ساله، سن بارداری هم هفته 14. در سونوگرافی که انجام شد یکی از قل ها مایع پشت گردن آن زیاد و ضربان قلبش بالا است، دکتر وقت آمنیو دادن در ضمن قلها ساک های جداگانه دارند سونو هم تو کلینیک امید انجام دادیم، وقت آمنیو تو هفته 17. لطفا اگر ممکنه در مورد ش توضیح بدهید آیا به قل سالم هم ضرری می رسد؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

خیر، آمنیوسنتز به جنین سالم آسیبی نمی زند فقط بعد از آمنیوسنتز حسابی استراحت داشته باشید. این که ساک های حاملگی جداست خیلی خوب است، زیرا حتی اگر جنین مذکور مشکل دار شود به جنین سالم هیچ صدمه ای وارد نمی شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...