دانشنامه فرزند

کم شدن علایم قبل از قاعدگی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ٣٤ سالم هست. ٢ ماه برای بارداری اقدام کردم، همیشه موقع پریودی همه علایم ها رو داشتم، ولی دقیقا از وقتی که اقدام به بارداری کردم، اصلا هیچ علایمی ندارم. الان ٣ روز دیگه موعد پریودی ام هست. فقط سینه ام سفت شده ولی بر خلاف سابق هیچ دردی ندارم. می خواستم بدونم دلیلش چیه؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

تغییرات و حالت بدن قبل از قاعدگی بسیار تحت تاثیر عوامل روحی و روانی می باشد. اینکه الان شما درد ندارید هم تحت تاثیر روحیه شما و هم استرس و تغییرات آب و هوا و ... می باشد، اصلا از روی این علایم نمی شود گفت که باردار هستید یا نه. در ضمن کم شدن علایم قبل از پریودتان نشانه وجود مشکل نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...