دانشنامه فرزند

برای باردار شدن چه زمانی باید سیگار را ترک کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من به مدت ١سال سیگار زیادی کشیدم، برای باردار شدن از چه مدت قبل باید سیگار رو ترک کنم؟ و چه کارهایی برای سم زدایی انجام بدم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

اگر چه به محض ترک کامل سیگار می توانید باردار شوید. اما بهتر این است که یک فاصله یک ماهه بین ترک سیگار تا بارداری رعایت شود. منظور ترک کامل سیگار است یعنی زمانی که مطمئن باشید دیگر به هیچ عنوان سیگار نمی کشید. احتمالا خود این پروسه نزدیک به یک تا حتی دو ماه طول خواهد کشید که بتوانید کاملا سیگار را رها کنید. کار خاصی برای سم زدایی نیست جز این که مواد غذایی سالم و مغذی را مصرف کنید. کمک گرفتن از راهکاری مثل چسب های نیکوتین دار برای ترک سیگار مناسب نیست و باید سیگار را تدریجی خودتان ترک کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...