دانشنامه فرزند

عدم قاعدگی بعد از سقط جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 26 بهمن سقط داشتم و تا 17 اسفند خونریزی و بعد از اون دیگه پریود نشدم در ضمن حامله هم نیستم دو بار چک بی بی استفاده کردم 10 روزه دل درد دارم اما پریود نشدم چه کار کنم. 34 ساله.

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

بعد از سقط چون یکم تغییرات هورمونی بوجود میاد امکانش هست این مشکلات بوجود بیاید، باید کمی صبور باشین تا سیکلتون مثل عادی بشه بطور طبیعی ولی دردتون ممکنه مال عفونت ناشی از سقط بشه و خود همین مانع از پریود میشه، یکی از دلیل تاخیر قاعدگی. باز هم میتونین با تست منفی حاملگی از پزشکتون دو تا آمپول پروژسترون بگیرین و زودتر پریود شین.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...