دانشنامه فرزند

آلرژی در بارداری و تاثیر آن بر روی نوع زایمان

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۵ ساله هستم. قدم ۱۶۲ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۵۴ کیلوگرم بوده و اکنون ۵۳ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۱۰ فروردین بوده. اکنون در هفته ۷ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، فولیک اسید و دمیترون. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، ندارم بارداری اولمه. سوال من این است که من آلرژی دارم تنگی نفس شدید می خوام بدونم اگه این مشکل رو دکترم تایید کنه موقع زایمانم می تونم طبیعی زایمان کنم یا سزارین میشم؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

آلرژی منعی برای انجام زایمان طبیعی نیست البته اگر سیر زایمان با مشکلی مواجه نشود. البته باز به تشخیص پزشکتان بستگی دارد و با توجه به میزان آلرژی و حساسیت، تصمیم گیری نوع زایمان به عهده پزشکتان خواهد بود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...