دانشنامه فرزند

ترشح زیاد و غلیظ نشانه بارداری است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

خانومی 33 ساله هستم و 4 ساله ازدواج کردم. از 3 ماه پیش اقدام به بارداری کرده ایم، تا قبل از اقدام سیکل منظم 28 روزه داشته ام اما بعد از اقدام هر ماه چند روز عقب انداخته ام، این ماه بعد از پریود ترشح زیاد و غلیظ داشته ام آیا امکان عفونت هست؟ اگر باردار شده باشم تکلیف چیست؟

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

در صورتی که بیشتر از 7_10 روز از موعد قاعدگی شما بگذرد احتمال بارداری وجود دارد و باید آزمایش Bhcg انجام دهید، حتما در صورت تلاش برای بارداری باید قرص اسید فولیک را روزانه مصرف کنید و آزمایشات روتین سالیانه و قبل از بارداری را انجام بدهید و در صورت بارداری به مراکز بهداشتی مراجعه کنید برای تشکیل پرونده و مراقبت های بارداری. در مورد ترشحات در صورتی که شکل و رنگ تغییر کرده و احساس خارش یا سوزش دارید احتمال عفونت وجود دارد می توانید برای تشخیص و درمان به ماما مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...