دانشنامه فرزند

آیا تنبلی تخمدان باعث نازایی می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 22 سالمه، قدم 160 و وزنم 50 کیلو. چھار سال ازدواج کردم و روش جلوگیری طبیعی بودہ. اکنون اقدام کردم برای بارداری، آزمایشات قبل بارداری سالم و سونوگرافیم نشون دادہ تنبلی تخمدان دارم. در صورتی که تو ارثمون نیس دیابت ندارم اضافه وزن ندارم و پریودھام کاملا منظمه. خیلی استرس دارم بخاطر شرایط زندگیم باید بچه دار بشم. یک ماہ اقدام کردم به صورت یک روز درمیون اما درست سر موقع پریودم پریود شدم. و الان ماہ دوم اقدامم. یه دکتر بھم متفورمین داد و یه دکتر دیگه که رفتم گفت چون ضعیفی استفادہ نکن. فعلا تا شیش ماہ اقدام کن اگر جواب نداد بیا دارو بدم. من واقعا نمیدونم چیکار کنم عجله دارم. آیا تنبلی واقعا باعث نازایی میشه یا چه مدت میکشه من باردار بشم؟

پاسخ کارشناس:

ميترا بناءساعی (کارشناس مامایی):

من هم با نظر پزشک دوم شما موافق هستم. استرس نداشته باشید، استرس خود عاملی برای عدم تخمک گذاری می باشد. تست تیروئید هم انجام دهید تا از سلامت آن هم مطمئن شوید. تنبلی تخمدان اگر واقعاً وجود داشته باشد کاملاً قابل درمان است و جای نگرانی نیست، عوامل مختلفی روی بارداری میتواند موثر باشد و شما نباید انتظار داشته باشید به محض اینکه تصمیم گرفتید باردار شوید پس آرامش خود راحفظ کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 14 کاربر 3.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...