زمان تخمک گذاری بعد از سقط جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من سه ماه قبل سقط داشتم و این ماه اقدام به بارداری کردم. ۲۱ فروردین پریود شدم و ۳ فروردین هم تا شش روز لکه بینی داشتم. هنوز پریود نشدم و چند روزه همش ترشحات سفید و تخم مرغی دارم آیا احتمال تخمک گذاری و بارداری هست؟ پریودامم بین ۲۸ تا ۳۲ روزست. میخواستم بدونم ۶ روز لکه بینی جز عادت حساب کنم و احتمال داره بعد از اون تخمک گذاری انجام بشه؟

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

بله، بعد از سقط معمولا از حدود دو هفته بعد تخمک گذاری انجام میشود و احتمال بارداری بعد از سقط بسیار بیشتر است. در رابطه با سوال دیگر خیر، لکه بینی جزء پریود محسوب نمیشود بلکه از زمان خونریزی روان پریود حساب میشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان