دانشنامه فرزند

عصب کشی دندان در زمان اقدام به بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۹ الی ۱۳ اسفند ماه دوره تخمک گذاریم بوده که برای بارداری اقدام کردم. فردا ۱۸ نوبت دندان پزشکی برای عصب کشی دارم. چون هنوز مشخص نشده که باردارم میتونم از خدمات دندان پزشکی استفاده کنم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

بهتر است فعلا صبر کنید تا شرایط تان مشخص شود. چون جدا از خدمات دندانپزشکی، حین عصب کشی اغلب گرفتن عکس رادیولوژی هم نیاز می شود که انجام آن در بارداری خصوصا در اوایل آن ممنوع است (اگر فرض را بر بارداری بگذاریم). اما اگر شرایط واقعا اورژانسیست با دندانپزشکتان در این مورد مشورت کرده و او را از شک به بارداریتان مطلع کنید تا راهکار کم خطری را برایتان برگزیند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...