دانشنامه فرزند

دلیل لکه بینی در موارد استفاده از آی یو دی طبیعی چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من در دوران شیردهی هستم و 3 الی 4 روز قبل از پریودم لکه بینی دارم و این روال هر ماه تکرار می شود. شش ماه بعد از زایمان دستگاه IUD گذاشتم و از یازده ماهگی پسرم به بعد پریودام شروع شد. با حساب لکه بینی ها پریودم ده روز طول میکشه ولی در واقع فقط سه روز خون ریزی دارم. چه کار کنم که لکه بینی ها قطع بشه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

لکه بینی در موارد استفاده از آیودی طبیعی است و به طور معمول پس از گذشت چند ماه برطرف می شود (ممکن است تا یکسال طول بکشد). پس صبر کنید. اما اگر خیلی این شرایط اذیت تان می کند با شروع لکه بینی در هر ماه کپسول مفنامیک اسید هر ۸ ساعت مصرف کنید. البته مفنامیک اسید اثر بخشی آیودی را کاهش داده و بنابراین در دوران مصرف و حوالی آن باید نزدیکی ها محافظت شده باشد.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...