دانشنامه فرزند

علت خونریزی و لکه بینی به مدت طولانی بعد از مصرف قرص اورژانسی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من روز 20 سیکلم یه نزدیکی داشتم که 3 تا قرص لوونورژسترول 75 خوردم. یه دونه اش رو خوردم چون مال چند ماه پیش بود ترسیدم تاریخ گذشته باشه. تاریخش اصلا واضح نبود. بعد سریع 2 تا دیگه ام خوردم. بعد قرص اورژانسی که 19 خرداد پریود شدم 3 روز بعد رفتم پیش یه متخصص دکتر بهم سریع قرص مارولون داد خونریزیم قطع شد. حین مصرف قرص جلوگیری روز 13 استفاده قرص دوباره پریود شدم. 11 روز طول کشید. یعنی 2 تیر تا 12 تیر بعدش دوباره 22 تیر پریود شدم. البته دل درد داشتم و همون موقع باز نزدیکی داشتم و حین نزدیکی خونریزی تقریبا زیاد. تا دو هفته قطع نشد. 3 روز خونریزی داشتم بقیه اش لکه بینی بود خیلی زود به زود میشم و ادامه داره. از 22 تیر تا حالا شاید دو روز قطع شده باشه. همش لکه و کمردرد. بعد نزدیکی دیگه ای هم خونریزی داشتم بیشتر واسه همون یه ربع اول بود بعدش که کم شد و تا سه روز تیره هم بود، بعد یکی دو روز همش لکه قهوه ای تیره. دکتر که رفتم روز یازدهم که هنوز پریودم ادامه داشت یه آمپول k و قرص جلوگیری سیپروترون کامپاند داد. من عفونت همراه با خارش و سوزش شدید و زخم دهانه رحمم داشتم که اواسط اردیبهشت فریز شد ولی دکتر گفت هنوز مونده و بهم دوباره داکسی داد و پماد، الانم چند روزه خارش شدید دارم و ترشح. پریروز دکتر معاینه کرد گفت یه مقدار از زخمت مونده و عفونت هم داری. پاپ اسمیرم قبل از فریز کردن دکتر برام انجام داد که منفی بود فقط عفونت رو نشون میداد به نظرتون مشکل چیه؟ خیلی حال روحیمو بهم ریخته. من رژیم غذایی داشتم برای تعیین جنسیت. واسه همین ترسیدم که بدون برنامه باردار بشم و قرص خوردم. همیشه سیکل مرتب 28 روزه داشتم. امام الان کلا پریودم. امروزم دوباره یهویی حدود 3 دقیقه خون روشن داشتم و الانم دوباره تبدیل به لکه بینی شده. 13 تیر ماهم سونوگرافی دادم و گفتن رحم کاملا سالمه. اون موقع تخمک هم داشتم ولی برای بارداری اقدام نکردم. پریروزم که معاینه شدم دکترم گفت تا اونجایی که من تونستم و دیدم چیز خاصی دیده نمیشه جز عفونت و یه زخم کوچیک. دقیقا من از 22 تیر تا حالا خونریزی و لکه بینی دارم.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام با مصرف نابجای قرص وضعیت هورمونی بدن را کاملا به هم ریخته اید. سونوگرافی واژینال انجام دهید تا ضخامت آندومتر سنجیده شود. در مورد عفونتی هم که می گویید برای اثر بخشی باید هم شما و هم همسرتان همزمان درمان شده و تا اتمام درمان، نزدیکی بدون کاندوم نداشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 9 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

آزمایشات

در حال بارگذاری ...