دانشنامه فرزند

ناخن جویدن کودک 2 ساله با ورود نوزاد جدید

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، دختر 2.5 ساله دارم از زمانی که پسرم (9 ماهشه) دنیا اومده بسیار حساس و بهانه گیر شده. سریع باید به خواسته هاش برسه. جدیدا هم ناخن میجوه و جیغ میزنه. خیلی زیاد هم مورد محبت همه قرار میگیره اما باز حساسه. لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنون و البته بسیار هم پر توقع است.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

دخترتان توجه و محبت شما و اطرافیان را با فرد دیگری شریک شده است. در سنی که خودخواهی و "منم منم" های او رشد می کند. - نیازهای عاطفی او را قبل از این که رفتاری برای جلب توجه انجام دهد برآورده کنید. - رفتارهای درستش را حتی اگر خیلی ساده به نظر می رسد تشویق کنید. - ابراز محبت زبانی داشته باشید. - او را با مسئولیت های نگهداری نوزاد تان درگیر کنید، مثلا "پوشک اش رو بیار عوض کنیم"، "سرگرم اش کن تا من دستامو بشورم" و از او تشکر کنید. - زمانی را در طول روز "مثلا وقتی نوزادتان خواب است" صرفا به او اختصاص دهید: بازی کنید، قصه بخوانید و ... - عکس هایی از نوزادی اش که او هم زمانی کوچولو بوده را نشان دهید. - موقع بدرفتاری به او بی اعتنا باشید ولی اگر رفتارش آسیب رسان بود او را از آن محیط دور کنید، بدون دعوا و پرخاشگری. لازم است که خونسردی و صبوری بیشتری به خرج دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...