دانشنامه فرزند

با تزریق آمپول اچ سی جی چه وقت باید نزدیکی کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 ساله هستم. قدم 171 سانتیمتر است و وزنم 99 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 17 دی می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ٢٥ روزه است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده می کردیم. از کلومیفن استفاده می کنم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری ٢ ماه است. سونوگرافی رحم و ضمائم، ٢ سال قبل لاپاروسکوپی کیست تراتودرموئید ٣ میلی متر تخمدان راست داشتم و آزمایش هورمون TSH: 1.4 LH: 12 FSH: 8.4. من بعد از انجام آزمایشات و لاپاروسکوپی و تشخیص خفیف تنبلی تخمدان این ماه کلومیفن مصرف کردم به مدت ٥ شب شبی دو تا به همراه متفورمین ١٠٠٠، با توجه به اینکه یازدهمین روز از سیکل من پزشک برام دو دُز hcg تجویز کرده من امروز که روز ٩ از سیکلم هست تست تخمک گذاری استفاده کردم و دو خط روشن شد که البته خط پایین خیلی پررنگ نیود اما کاملا مشهود بود، با این تفاسیر من چه زمانی باید نزدیک ی داشته باشم؟ از امشب بصورت شب درمیان؟ یا ١٤ ساعت بعد از زدن آمپول در روز ١١ یعنی دو روز دیگه؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

ﻣﻌﻤﻮﻻ 10 - 12 ﭘﺲ اﺯ ﻣﺜﺒﺖ ﺷﺪﻥ ﻛﻴﺖ ﺗﺨﻤﻚ ﮔﺬاﺭﻱ اﻧﺠﺎﻡ میشود ﺑﻪ ﻧﻆرﻡ ﺷﻤﺎ اﺯ ﻓﺮﺩا ﻧﺰﺩﻳﻜﻲ ﻛﻨﻴﺪ و ﺁﻣﭙﻮﻝ ﺭا هم ﺗﺰﺭﻳﻖ ﻛﻨﻴﺪ. ﻳﻚ ﺷﺐ ﺩﺭ ﻣﻴﺎﻥ ﻧﺰﺩﻳﻜﻲ ﻛﻨﻴﺪ

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...