دانشنامه فرزند

درد شکم و حرکات جنین در هفته بیست و دوم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 ساله هستم. قدم 167 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 57 کیلوگرم بوده و اکنون 59 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95/10/14 بوده. اکنون در هفته 22 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، فولیک اسید، قرص آهن آیرونورم، کلسیم و آ اس آ. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، ندارم. سوال من این است که دو روز بالای نافم اندازه یه گردو رگاش کشیده میشه به طوری که نفس نمیتونم بکشم و جنین هم این دو روز به واژن و دهانه رحمم انگار ضربه میزنه. حس بدی مثل قلقلک تو واژنم حس میکنم، ضربه ها خطر ناکه یا بچه پاهاش پایینه؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

دردها و حالت هاتون مربوط به بزرگ شدن رحم و حرکات جنین است که جای نگرانی ندارد و دهانه رحم بسته است و پاهای جنین درون واژن شما نیست که احساس شود. این احساس ها مربوط به حرکات جنین است که به تازگی حس کردید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...