دانشنامه فرزند

تاخیر در قاعدگی و احتمال بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۰ سالمه و تاریخ اولین روز آخرین پریودم ۱۷ فروردین بود. چون تنبلی تخمدان داشتم دوفاستون مصرف می کردم تا یک سال، ولی بعد از پریود قبلی چون رفتم سونوگرافی گفتن تخمدان و رحم سالمه، دیگه دوفاستون مصرف نکردم. الان نزدیک به هجده روز از زمانی که باید پریود می شدم گذشته، در ضمن سیکلم ۲۴ روزه هستش، تست بارداری گذاشتم منفی شد، دو هفته قبل آزمایش منفی شد. رفتم سونوگرافی ساک بارداری مشاهده نشد ولی تمام علایم بارداری رو دارم مثل حالت تهوع، درد سینه، انقباضات و درد زیر شکم. آیا باردارم یا نه؟

پاسخ کارشناس:

ميترا بناءساعی (کارشناس مامایی):

زمانی که شما آزمایش دادید احتمال منفی کاذب زیاد است دوباره آزمایش خون بدهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...