یبوست و احتمال بواسیر در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 21 ساله هستم، قدم 167 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری 65 کیلوگرم بوده و اکنون 72 کیلو هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95.9.1 بوده. اکنون در هفته 25 بارداری هستم. داروی مصرفی عبارتند از فیفول و کلسیم. بارداری قبلی و سقط نداشته ام. سوال من این است که، متاسفانه با مشکل یبوست مواجه شده ام و حس میکنم که بواسیر دارم ولی نه درد و خارش یا خونریزی مقعدی ندارم. خواهش میکنم منو راهنمایی کنید با این شرایطی که من دارم باید جراحی شوم یا با دارو رفع میشود؟ من خیلی میترسم از جراحی.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

باید از نزدیک توسط جراح عمومی معاینه شوید تا میزان بیرون زدگی مخاط رکتوم بررسی شود. برای کاهش یافتن علائم در مراحل اولیه بهتر است ابتدا با دارو درمان شوید. استفاده از شربت منیزیم هیدروکساید روزی سه قاشق غذاخوری داخل یک لیوان آب، شیاف گلیسرین روزی یک عدد، پماد مقعدی آنتی هموروئید روزی سه بار، شربت انجیر روزی سه قاشق میتواند بسیار کمک کننده باشد. ضمنا مصرف سبزیجات فراوان کنار غذا و روغن زیتون روی غذا و ناشتا نوشیدن دو لیوان آب ولرم پیشگیری از یبوست میکند.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان