تغذیه مناسب در هفته 25 بارداری با وجود دیابت

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 26 سالمه، قدم 165 سانتیمتر و وزن قبل از بارداری 50 کیلوگرم و اکنون 58 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی در تاریخ 96.5.6 بوده. اکنون در هفته 25 بارداری هستم. داروهای مصرفی، آهن و مولتی ویتامین. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، دو سقط داشتم. سوالم این است که با توجه به دیابت بارداری چه غذا و میوه و خشکباری میتوانم استفاده کنم که جنینم سالم و رشد مناسب داشته باشه؟ خوردن تخمه آفتاب گردون و گردو ممنوعه با وجود دیابت؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، به جز 3 وعده اصلی غذایی، 3 میان وعده داشته باشید. 2 واحد پروتئین روزانه مصرف کنید: مرغ بدون پوست، ماهی، تخم مرغ و گوشت بدون چربی. شیر مصرف کنید (نیم لیتر کم چرب و اگر قند خیلی بالاست بدون چربی)، روزانه 200 گرم میوه کم شیرین مصرف کنید مثل توت فرنگی، نارنگی، پرتقال و طالبی. میوه خشک و شیرین محدود شود. سبزی های غیر نشاسته ای 500 تا 600 گرم در روز مثل هویج، اسفناج، لوبیا سبز و کاهو مصرف شود. بخارپز مصرف کنید بهتر است. تخمه آفتابگردان و گردو به دلیل چرب بودن محدود مصرف شود. البته چون چربی شان از نوع اشباع نیست مصرف شان مطلقا ممنوع نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان