دانشنامه فرزند

افت فشار در هفته بیست و پنجم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 23 ساله هستم. قدم 157 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 41 کیلوگرم بوده و اکنون 48 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 22 آبان 95 بوده. اکنون در هفته 25 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از مولتی ویتامین، کلسیم، آهن. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، بارداری اولم هست، سقط هم نداشتم. سوال من این است که میخواستم ببینم فشار پایین تو بارداری برای بچه خطرناکه؟ فشارم 4 روی 7 میره خیلی وقتا سرگیجه، استفراغ، تب و کاهش ضربان قلب میگیرم.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

بستگی دارد که پایه فشار شما از ابتدای بارداری چند بوده اگر همیشه فشارهای پایین داشته اید مشکلی نیست ولی نوسان فشار و کاهش ناگهانی آن می تواند کمی تهدید کننده سلامت خود شما و جنین باشد، سعی کنید همیشه با ریزه خواری جلوی ضعف و افت فشار خود را بگیرید و از فعالیت سنگین و خسته نمودن خود بپرهیزید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه دوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...