دانشنامه فرزند

آیا بوسیدن باعث بارداری می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 ساله هستم. قدم 162 سانتیمتر و وزنم 57 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 5 دی می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 40 روزه است. قاعدگی من نامنظم است. سوال من این است که من مجردم و یه وسواسی گرفتم، نامزدم لبمو بوسیده فک میکنم باردار شدم. از اون روز استرس بدی دارم، با وجود اینکه یک بارم پریود شدم میگم نکنه پریود نباشه و نزدیک یک ماهه مدام آزمایش بتا میدم و منفیه ولی باز آروم نمیشم. فکر میکنم هنوز آزمایش بعد از یک ماه جواب نمیده میخواستم ببینم جواب بتا بعد یک ماه واسه کسی که پریوداش نامنظمه دقیقه؟ ممنون میشم جوابمو بدین.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، توصیه می کنم حتما در گوگل و یا به کمک یک ماما اطلاعات جنسی و زناشویی خود را افزایش دهید تا دچار استرس بیهوده نباشید. برای باردار شدن اسپرم مرد (موجود در پیش آب و مایع منی) باید با تخمک زن به هم رسیده و لقاح یابند. این اتفاق در اثر تماس نواحی تناسلی با هم (حتی تماس سطحی) یا دخول ناحیه تناسلی مردانه در ناحیه تناسلی زنانه رخ می دهد. در غیر این صورت دلیل و راهی برای وقوع بارداری وجود ندارد. دهان و لب های شما به معده راه دارند و بعد به مقعد، ارتباطی با رحم ندارند. دهان و لب های همسر شما هم مطمئنا اسپرم ساز نیستند عزیزم که موجب بارداری بشوند. بارداری با بوسیدن ممکن نیست، با دست دادن ممکن نیست، با در آغوش گرفتن ممکن نیست، با رابطه از روی لباس ممکن نیست. حتما در این زمینه مطالعات خود را افزایش دهید که دچار استرس های بیهوده نشوید. اگر باردار بودید هم آزمایش خون بعد از یک ماه نشان می داد. دلیلی برای تکرار مجددش نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 3.5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...