دانشنامه فرزند

مدت زمان کارایی قرص لاینسترنول بعد از زایمان

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من برای جلوگیری از بارداری قرص لاینسترونول مصرف می کردم. الان بچم ۶ ماهشه. الان از آمپول هایی که میگن هر سه ماه زده بشه، نقش جلوگیری از بارداری رو داره؟ تا چه زمانی می شه استفاده کرد؟ من ماه قبل بعد زایمان برای اولین بار پریود شدم این ماه الان یک هفتس عقب زدم. هنوز خبری نیس، می ترسم. بی بی چکم گذاشتم منفی بود. ممکنه قرص اثر نکرده باشه؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

بعد از شش ماه از زایمان این قرص کارایی ندارد و تزریق آمپول به علت لکه بینی و عقب افتادن پریود خیلی توصیه نمی شود. بهترین روش برای شما استفاده از آی یو دی می باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...