چه راهی برای بالا رفتن جفت در بارداری وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 35 سال سن دارم و در هفته شانزدهم بارداری هستم. و در زایمان اولم سزارین شدم. در هفته دهم بارداری بعد از نزدیکی دچار خونریزی خفیف شدم که در سونوگرافی گفته شد جفت، دهانه رحم را پوشانده است. پزشکم نزدیکی، مسافرت و کارهای سنگین را ممنوع کرد. البته بعد از آن دچار لکه بینی و خونریزی نشدم. سوالی که داشتم با توجه به اینکه جفت خیلی پایین است چقدر احتمال دارد به سمت بالا حرکت کند؟ آیا داروی خاصی نیاز هست؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

اینکه چند درصد، دقیق نمیشه گفت، اما اگر جفت توی گردن رحم نباشه، با استراحت و رعایت نکاتی که پزشکتون هم گفته اند، به تدریج با افزایش سن بارداری، به سمت بالا کشیده میشود. داروی خاصی هم نیست، مگر اینکه دل درد، یا لکه بینی باشه، با توجه به علائم برای جلوگیری از سقط دارو تجویز کنند. فقط باید استراحت مطلق داشته باشید تا وضعیت بهتر بشه.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان