دانشنامه فرزند

درمان قاعدگی نامنظم و تنبلی تخمدان

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۱ ساله هستم. قدم ۱۷۲ سانتیمتر است و وزنم ۴۸ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۱۳ اردیبهشت می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۲۸ روزه است. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از فمیبیون (مکمل تقویتی) و پماد کلوتریمازول. برای بارداری اقدامی نکردم. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، ندارم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از سونو رحم و ضمائم، پاپ اسمیر، آزمایش چکاپ و آزمایش تیروئید. سوال من این است که چه کنم پریودهام منظم‌ بشه؟ آیا تنبلی تخمدان دارم؟ چه موقعی باید برای بارداری اقدام کنم؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

اینکه تنبلی تخمدان دارید یا خیر در همان سونوگرافی که انجام داده اید مشخص می شود که جواب نرمال یا غیر نرمال بودن سونو و آزمایشات را ننوشته اید. نظم در پریود هم به تخمدان و هم به هورمون ها بستگی دارد. اگر هیچ مشکلی وجود نداشته باشد میتوان تحت نظر پزشک قرص هورمونی جهت نظم پریود استفاده کرد. اقدام شما بهتر است در حول و حوش روز تخمک گذاری یعنی دو روز قبل و بعد از آن باشد، اما از آنجایی که پریود نامنظم دارید می توانید برای تشخیص زمان تخمک گذاری از کیت های تخمک گذاری استفاده کنید و در زمان مثبت شدن آن، نزدیکی منظم داشته باشید تا باردار شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...