دانشنامه فرزند

آیا ایزوپرین برای انقباضات رحمی مفید می باشد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 32 ساله هستم. قدم 163 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 80/5 کیلوگرم بوده و اکنون 84 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 12 آبان بوده. داروهای مصرفی من عبارتند از کلسیم و و آهن و لووکسین و بارداری اولم هست. من هفته بیست و سه هستم بین دو پا درد زیادی دارم فقط موقع زمین نشستن و پا شدن و موقع خواب از راست به چپ شدن؟ دکتر ایزوپرین داده میگه برای انقباض رحمی هست درسته؟ دکتر من بهم مکمل نمیده من می ترسم بچم وزن گیری نکنه.

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

هفته 18 به بعد به دلیل بزرگ شدن ببشتر رحم درد هایی مبهمی در ناحیه لگن و ناحیه تناسلی حس میشود که به دلیل کشیدگی رباطهای رحم ناشی از بزرگ شدنشه. اما اگر دکتر شما تشخیص انقباض زودرس داده اند پس بهتره ایزوپرین را سر موقع مصرف کنید چون برای از بین بردن انقباضهای زودرس است. در رابطه با مکمل چون وزن خودتون از قبل از بارداری بالا بوده است نیاز به مکمل ندارید چون مکمل باعث افزایش وزن شما و افزایش احتمال مسمومیت بارداری میشود. نگران وزن گیری جنین نباشید چون رشد مناسب رو داره و همون کلسیم و رژیم غذایی همیشگی کمک به رشدش میکنه.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...