دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من متولد ۵۵ هستم و ده ساله ازدواج کردم. بعد از ازدواج حامله نمیشدم و کلی دکتر رفتم و دکترا میگفتن همه چیز خوبه فقط زمان بده حتی IVF هم انجام دادم که نشد. اما بعد از دو ماه بعد از آی وی اف بطور نرمال حامله شدم و الان یک پسر ۵ ساله دارم. حدود دو سال پیش هم یک بارداری داشتم که منجر به سقط شد اما الان یکی دیگه میخوام اما متاسفانه باردار نمیشم. میخواستم بدونم چکار کنم؟ دکتر هم رفتم و همه چیز نرمال بود. ممنون از شما که وقت گذاشتین.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

باید میگفتین چند وقت از اقدام میگذره و باردار نشدین. و علت سقط قبلی چی بوده. کسی که سابقه نازایی داره، ممکنه علتهای زیادی داشته باشه، بهتره تحت نظر پزشک متخصص داروهایی که باعث تخمک گذاری میشن مصرف کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان