دانشنامه فرزند

آیا بعد از سقط جنین باید از روش های جلوگیری استفاده کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، من یک هفته ست سقط کردم و هنوز خونریزی دارم البته سقط در 7 هفتگی اتفاق افتاد و جنینی دیده نشد و حتی کیسه سالمی دیده نشد بتا هم فقط تا 400 بالا رفت. حالا سوالم اینه که بعد از قطع شدن خونریزی و گذشت 3 ماه (به گفته پزشکم) آیا در این سه ماه باید از روشهای جلوگیری استفاده کنم یا نیازی نیست؟ آخه من تنبلی شدید تخمدانم دارم و بدون قرص یا آمپول پریود نمیشم. فکر میکنم احتمال بارداریم در این سه ماه خیلی پایین باشه چون بارداری قبلیمم بعد یک سال با کلی قرص و آمپول بود فولیکولم بارور نمیشد.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

گفته پزشکتان صحیح می باشد به هر حال حداقل سه ماه بین دو بارداری برای استراحت دادن به رحم نیاز می باشد و بهتر است حداقل جلوگیری طبیعی یا با کاندوم را داشته باشید چون رحم با این وضعیت اخیر سقط، آمادگی نگه داشتن نطفه جدید را ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...