دانشنامه فرزند

استفاده از ژل کلوتریمازول در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

اینجانب سه ماهه باردار هستم. مدت دو روز هست که در ناحیه واژن احساس خارش، تورم و کمی سوزش دارم که با توجه به سابقه گذشته ام میدانم شروع ترشحات قارچی هست. آیا میتوانم از ژل کلوتریمازول ١٪ به مدت سه روز استفاده کنم؟ برای جنین خطرناک نیست؟

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

شما می توانید از همین ژل (کلوتریمازول ۱٪) البته اگر جفت شما در سونوگرافی پایین تشخیص داده نشده باشد استفاده کنید، به این صورت که اپلیکاتور ژل رو تا میانه واژن داخل ببرید. و یا از کرم یا پماد موضعی کلوتریمازول ۱٪ نیز می توانید استفاده کنید؛ به صورت روزی ۳ الی ۴ مرتبه، توجه داشته باشید که از ضد خارش های کورتونی استفاده نکنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...