دانشنامه فرزند

ترشحات خونی در بارداری مجدد با وجود داشتن سابقه سقط جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۱ ساله هستم. قدم ۱۶۸ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداریم ۷۸ کیلوگرم بوده و اکنون ۷۹ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۹۶.۱.۱۴ بوده. اکنون در هفته ۷ بارداری هستم. داروهای فعلی من، شیاف پروژسترون، آ اس آ، فولیک اسید، ویتامین ای جویدنی، سیلیکا+Q۱۰، زینتوما و دمیترون هست. شکم اول سقط سه قلو در پنج ماهگی، بچه دوم دختر که سرکلاژ شدم. زایمان زودرس به خاطر نزدیکی و پارگی کیسه آب و سزارین. الان من دو روزه ترشحات قهوه ای همراه با مقدار خیلی کمی ترشح خونی چه کنم؟ خطرناکه؟ و اینکه سر حاملگی قبلیم سرکلاژ شدم الان هم باید سرکلاژ بشم؟

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

هر نوع لکه بینی و خونریزی نشانه تهدید به سقط هست. بهتر است هر چه سریعتر به بیمارستان و یا پزشک متخصص خود مراجعه کنید و در صورت نیاز شروع به دارو درمانی طبق نظر پزشک کنید، احتمال دارد که مجدد نیاز به سرکلاژ برای جلوگیری از سقط این جنین باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...