دانشنامه فرزند

مکانیسم جلوگیری از بارداری با استفاده از آی یو دی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

میخواستم مکانیسم آی یو دی رو ازتون بپرسم؟ میخوام ببینم آی یو دی بعد از تشکیل نطفه اونو از بین میبره یا کلا نمیزاره تشکیل بشه؟ بعد اینکه شرایط گذاشتنش چطوریه؟ روز چندم پریود میشه گذاشت؟ الان ۵ ماهه زایمان کردم اولین بارمه بعدش پریود شدم.

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

آی یودی که در ایران استفاده میشود از نوع مسی (آمریکایی) و ده ساله هست. مس موجود در آی یو دی باعث غلیظ شدن ترشحات واژن می شود که از حرکت اسپرم جلوگیری می کند. ضخامت لایه داخلی رحم کم میشود که خود عاملی است که بارداری صورت نگیرد. آی یو دی در روزهای خونریزی پریود جاگذاری می شود که چهل روز بعد زایمان می توان از این روش استفاده کرد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...