دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 22 ساله هستم. قدم 167. وزنم 60 کیلوگرم است. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 96.2.22 میباشد. طول دوره قاعدگی من قبلا 35 37 روزه بود شایدم بیشتر ولی 3 ماه قرص کلا مصرف کردم الان 32 روزه شده. قبلا نامنظم ولی الان منظم شده. جلوگیری از بارداری طبیعی است. داروهای مصرفی من عبارتند از کلومیفن الان دوره سوم هستم. سه، چهار ماه هم فولیک اسید و ویتامین E هم خودم هم همسرم استفاده کردیم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 3 ماه هست و 2 ماه بی نتیجه و الانم ماه سومه. اولین باره که میخوام باردارشم. سونوگرافی واژینال انجام دادم وقتی پریودم نامنظم بود. عکس رنگی انجام دادم که مشکلی نداشتم. سوال من اینست که با اینکه من قبلا اصلا اقدام به بارداری نکرده بودم دکتر چرا عکس رنگی نوشت برام؟ سابقه عفونت یا جراحی نداشتم. الان سومین دوره هست که کلومیفن مصرف کردم امکان داره این دوره هم باردار نشم؟ آیا شوهرم مشکلی نداره به نظرتون؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

احتمال بارداری در هر سیکل، 25 - 20 در صد میباشد. متفورمین به تخمک گذاری بهتر کمک میکند. پزشکتان با توجه به شرایطتان، عکس رنگی درخواست کردند که خوشبختانه مشکلی نداشت. نزدیکی منظم و یک شب درمیان در روزهای تخمک گذاری که با سونوگرافی بعد از مصرف کلومیفن و اندازه فولیکول قابل تشخیص میباشد، احتمال بارداری را بالا میبرد. در صورت عدم موفقیت، آزمایش اسپرموگرام توسط همسر باید انجام شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان