دانشنامه فرزند

آیا اقدام به بارداری باعث نامنظمی قاعدگی می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من در اسفند ماه سال قبل سقط داشتم بعد از سقط پریودی های منظم داشتم ولی از تیر ماه که در اقدام برای بارداری هستم ماه اول ده روز تاریخ پریودیم عقب زد ولی الان سه دوره است که دوره هام ۳۳ روزه شده. در ضمن همیشه پریودی منظم داشتم. به چند پزشک مراجعه کردم گفتند مشکلی نیست. آیا در دوران اقدام برای بارداری این تغییرات طبیعی است. البته الان سه دوره ۳۳ روزه منظم شدم فقط ماه اول کمی تاخیر داشتم. و اینکه زمان تخمک گذاری را با دوره ۳۳ روزه چطور محاسبه کنم؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

اگر در حال حاضر رو دوره 33 روزه پریودتان ثابت شده نگران نباشید و جهت بررسی بهتر زمان تخمک گذاری می توانید از کیت های تخمک گذاری در روزهای 16 سیکل به بعد استفاده نمایید تا زمانی که دو خط تقریبا رویت شود. احتمالا روزهای تخمک گذاری شما تقریبا روزای 18 یا 19 سیکل تان می باشد باز هم از روز 16 شروع به استفاده از کیت نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...