بارداری مجدد پس از بارداری خارج از رحم

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 29 ساله از شیراز هستم. 2 تا بارداری داشتم اولی خارج از رحم، دومی سقط در 4 ماهگی. سوالم اینه که با توجه به بارداری خارج از رحم، برای مجدد باردار شدنم چقدر باید صبر کنم؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

نگران بارداری مجدد چه بعد از سقط و چه بعد از بارداری خارج رحمی نباشید. اما بهتر است یک فاصله شش ماهه بعد از هر کدام را برای بارداری بعدی رعایت کنید. حتی برخی از متخصصین به رعایت فاصله یک ساله نیز توصیه می کنند. همچنین به علت داشتن سابقه بارداری خارج از رحم، بهتر است قبل از اقدام به بارداری چکاپ کامل، خصوصا سونوگرافی (با توجه به محل بارداری خارج از رحم) انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان