دانشنامه فرزند

طریقه استفاده از قرص شیردهی و عوارض آن
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، من 20 ساله هستم. قدم 162 سانتیمتر است و وزنم 52 کیلوگرم است. تاریخ زایمان من 96.3.6 بوده است. نوع زایمان من طبیعی بوده و شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری تا حالا از چیزی استفاده نکردم. داروی مصرفی ندارم. بارداری های قبلی و سقط های قبلی: ندارم. من حدود 50 روزه از زایمانم میگذره و پریود شدم. بدون استفاده از قرصی رابطه برقرار کردم آیا امکان حاملگی وجود داره؟ از قرص های شیردهی بعد پریودیم چه جوری استفاده بکنم؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

با سلام، اگر نزدیکی در روزهای تخمک گذاری انجام شده است احتمال بارداری وجود دارد. برای اطمینان از بارداری باید آزمایش خون انجام دهید. قرص های شیردهی در ۶ ماه اول بعد از زایمان و در صورتی که تغذیه انحصاری با شیر مادر داشته باشید تا ۹۹ درصد از بارداری جلوگیری میکند و باید سر ساعت و بدون وقفه مصرف شود. از عوارض آن، خونریزی نامنظم و لکه بینی میباشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...